Środa 6 marca 2019
0 0

Tak trzymać!

Patrząc z bliska, widzimy szczegóły. Ale bywa, że dopiero spojrzenie z dalszej perspektywy pozwala właściwie ocenić naszą pracę, pozycję czy dorobek. Bo, jak wiadomo, do oceny potrzebny jest dystans. Podobnie jest z nagrodami czy rankingami. Wiemy, że pracujemy dobrze, ale jak dobrze – to już powinni ocenić inni.

Tak jest w przypadku nagród i wysokich lokat, o których dowiedzieliśmy się w tym tygodniu. Praca rzecznika konsumentów nie zawsze jest medialnie widoczna, bo też i jej charakter –  pomoc poszkodowanym przez szeroko rozumiany rynek – zmusza do skupienia i szukania wyjścia, rozwiązania problemu. Tak też pracuje nasz, olsztyński rzecznik konsumentów – pani Jadwiga Urbańska, która właśnie w tych dnia otrzymała wyróżnienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak napisano w uzasadnieniu, zostało ono przyznane „za zaangażowanie oraz działalność, która w szczególny sposób przyczynia się do lepszej ochrony praw i interesów konsumentów. Doceniono także aktywną współpracę ze środowiskiem konsumenckim w regionie”. Jest to informacja nieco zaskakująca, ale tym bardziej miła. Pani Rzecznik – serdecznie gratuluję! Wręczenie wyróżnienia nastąpi już niebawem, podczas konferencji UOKiK w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Druga sympatyczna informacja, to czwarte miejsce naszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w „Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2019”. Ranking jest przygotowywany przez ogólnopolski, niezależny dodatek „Strefy Gospodarki”, kolportowany z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Celem tego zestawienia jest prezentacja czołówki branży ciepłowniczej oraz wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw.

Kapituła Rankingowa przeanalizowała i zweryfikowała przede wszystkim „twarde” kwestie finansowe, ale pod uwagę brała również tzw. dane miękkie, czyli: współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, jej polityka jakości, polityka personalna, jak też udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Tak wysoka lokata naszej miejskiej spółki ciepłowniczej może tylko cieszyć, zwłaszcza, że widać postęp w notowaniach, gdyż w ubiegłym roku MPEC w tym samym rankingu był lokowany na szóstym miejscu. Tegoroczna lokata to kolejny dowód, że mamy bardzo dobre przedsiębiorstwo, znakomicie sobie radzące. Dlatego konkluzja w przypadku obu wyróżnień może być tylko jedna: tak trzymać!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup