Środa 20 lutego 2019
0 0

Wizerunkowa wizytówka

Cierpliwość się opłaca. Na rozstrzygnięcie dotyczące dotacji dla naszych wniosków, złożonych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, czekaliśmy dość długo, ale było warto. Konkretnie chodzi o obszary wymagające rewitalizacji w ramach działania zatytułowanego „Rewitalizacja obszarów miejskich”. Dzisiaj otrzymałem informację, że przyznano środki na nasz projekt „Podniesienie atrakcyjności społecznej terenów zielonych Olsztyna na terenie rewitalizacji”, co pozwoli na wykonanie trzech zadań, które powinny wypełnić kolejną lukę w miejscach zdegradowanych. Te zadania to:

–budowa placu zabaw, siłowni na świeżym powietrzu i pumptracku na Górce Jasia;

–kontynuacja rewaloryzacji nawierzchni w parku Podzamcze;

–budowa ciągu pieszego dla osób z niepełnosprawnościami – planty miejskie.

Wartość projektów ogółem to blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85 proc. przekroczyło 1,2 mln zł.

To już kolejne pieniądze, które zostaną wyłożone na poprawę estetyki naszego miasta oraz likwidację miejsc, które wcześniej nie przynosiły nam chwały.  To jednocześnie kontynuacja tego procesu, który zyskał już akceptację społeczną i służy mieszkańcom.

W tym samym działaniu znalazły się też fundusze dla Miejskiego Ośrodka Kultury na projekt „Olsztyński amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców”. Dotacja ta pozwoli m. in. na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego oraz oświetleniowego, gdyż dotychczas eksploatowany doszedł już do technicznego kresu. W tym przypadku pieniądze są nawet większe, bo całkowity koszt projektu to ponad 3 mln zł, a dotacja wyniosła ponad 2,35 mln zł.

Gwoli ścisłości trzeba dodać, że dotację z tego Programu otrzymał jeszcze projekt złożony przez Wspólnotę Mieszkaniową przy placu Bema 4 i 4a. Na rewitalizację zlokalizowanych pod tymi adresami kamienic przeznaczono blisko 750 tys. zł dotacji. To kolejne obiekty restaurowane przy tym placu, co czyni go coraz piękniejszym.

Nowy rok zaczynamy od rewitalizacji i są to bardzo dobre informacje, bo pięknie odnowiony Olsztyn to nasza coraz atrakcyjniejsza wizytówka.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup