Środa 13 lutego 2019
0 0

Czekamy na wnioski

Pół miliona złotych na kulturę do wzięcia! Pewnie będą tacy, co powiedzą, że to mało, ale dla niektórych to olbrzymia szansa na realizację twórczych pomysłów. Do 25 lutego organizacje pozarządowe działające w sferze kultury mogą składać wnioski o dotacje na realizacje zadań publicznych w zakresie kultury świadczonych na rzecz mieszkańców Miasta Olsztyna.

Warunkiem jest wpisanie swoich zamierzeń w jeden z zakresów tematycznych określonych w regulaminie konkursu. Te tematy to:

- Organizacja ważnych wydarzeń kulturalnych;

- Edukacja mieszkańców Olsztyna w różnych dziedzinach kultury;

- Promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych;

- Popularyzacja różnorodności kulturowej Olsztyna;

- Popularyzacja sztuki współczesnej oraz sztuki street art.;

- Upowszechnianie olsztyńskiej chóralistyki.

Na pierwsze dwa zadania przeznaczyliśmy po 180 tysięcy złotych, na promowanie lokalnej twórczości – 50 tysięcy a  na różnorodność kulturowa – 40 tysięcy złotych. Dwa ostatnie zadania, czyli propozycje z zakresu sztuki współczesnej muszą się zmieścić w kwocie 30 tysięcy a zadania upowszechniające chóralistykę w 25 tysiącach złotych.

Konkurs już jest już ogłoszony, więc teraz tylko pozostaje czekać na interesujące propozycje, a tych zwykle nie brakuje. Do konkursu mogą być zgłaszane różne formy aktywności – festiwale, konkursy, spotkania, wystawy, instalacje artystyczne, wydawnictwa czy zajęcia edukacyjne. Szczególny priorytet mają zadania popularyzujące postaci i twórczość Gustawa Herlinga – Grudzińskiego i Stanisława Moniuszki.

Oferty realizacji zadania objętego konkursem należy złożyć w wersji elektronicznej do dnia 25 lutego 2019 r. do godziny 23.59 za pomocą generatora "WITKAC" udostępnionego na stronie witkac.pl, a w wersji papierowej do 26 lutego. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.ngo.olsztyn.eu

Czasu nie zostało wiele, ale jestem przekonany, że każda organizacja i związani z nią twórcy i animatorzy kultury mają już swoje propozycje dawno wymyślone. Teraz pozostaje tylko przelać je na formularz i papier. Zatem - czekamy!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup