Środa 6 lutego 2019
0 0

Razem można

Straż pożarna jest formacją niezmiennie cieszącą się zaufaniem obywateli, niezależnie od tego, czy jest to służba zawodowa, czy też ochotnicza. To zaufanie ujawnia się w różnych sytuacjach, nic dziwnego zatem, że gdy strażacy proszą mieszkańców o wsparcie, bez większego problemu je otrzymują. Takim wsparciem z pewnością były głosy oddane w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 na projekt budowy nowej remizy na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. OSP Gutkowo jest jedną z najbardziej zasłużonych jednostek ratunkowo-gaśniczych, która istotnie i w różnych, często trudnych, sytuacjach wspomaga straż zawodową. Potrzeby gutkowskich strażaków doskonale rozumie co najmniej 3,6 tys. mieszkańców, bo tyle głosów oddano za budową remizy, co okazało się niekwestionowanym sukcesem.

Sukcesem, jak sądzę, zakończy się też sama inwestycja. W środę (6.02) została wbita pierwsza, symboliczna łopata pod budowę remizy. W pół roku powstanie garaż z czterema stanowiskami postojowymi na samochody ratowniczo-gaśnicze i z niezbędną częścią socjalną oraz nowy plac manewrowy. Całość kosztować będzie około milion złotych.

Poza oczywistą korzyścią majątkową jest i nieoceniona wartość społeczna – przekonanie, że jest to inwestycja wartościowa i niezbędna dla bezpieczeństwa mieszkańców, a także im bliska, bo lokalna w swoim wymiarze. Przekonanie to sprawia, że zawsze znajdą się osoby wspierające tego typu przedsięwzięcia. Jednocześnie trzeba podkreślić, że ponad 3,5 tys. głosów oddanych na ten projekt, to już  potężna społeczność – zintegrowana, zdeterminowana i wierząca w sukces swojego wyboru.

A ponadto – budowa remizy w Gutkowie jest też znakomitą promocją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, pokazującą, że „razem można!”.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup