Środa 30 stycznia 2019
0 0

Dobrze przyznane

Wspieranie finansowe sportu i szkolenia młodzieży, to zadania wymagające konsekwencji i ciągłości działania. Dlatego, im szybciej pieniądze trafią do klubów i organizacji sportowych, tym jest większa szansa, że przyniosą dobre efekty i wyniki.

Kierując się tą zasadą Biuro Sportu Urzędu Miasta Olsztyna ogłosiło i rozstrzygnęło  konkursy na dotowanie dwóch zadań: 

– wspieranie szkolenia sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych w różnych dyscyplinach sportowych;

– szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym.

W przypadku pierwszego zadania na dotacje przeznaczyliśmy 1 649 800 zł, a rozdysponowaliśmy je między 18 organizacji, zaś na drugie zadanie zapewniliśmy środki w wysokości 540 000 zł, co pozwoli zaspokoić oczekiwania 19 podmiotów ubiegających się o pieniądze z tego  konkursu.

Wspieranie szkolenia sportowego obejmie: judo, lekkoatletykę, żeglarstwo, pływanie, łyżwiarstwo szybkie (short track), gimnastykę sportową kobiet, taekwondo olimpijskie, kolarstwo, kolarstwo niepełnosprawnych, kajakarstwo, piłkę ręczną, piłkę siatkową kobiet i mężczyzn, koszykówkę kobiet, piłkę nożną kobiet. Uprzedzając ewentualne pytania trzeba dodać, że tego typu dotacje nie obejmują spółek prawa handlowego.

Na decyzję, kto ma otrzymać pieniądze na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, w największym stopniu wpłynęła prowadzona przez Ministerstwo Sportu punktacja współzawodnictwa sportu młodzieżowego, od młodzików do młodzieżowców.

Z puli przyznanych pieniędzy do sportowców trafiają też stypendia, które od dwóch lat są  wliczane jako część środków na dotacje dla klubów sportowych na całoroczne szkolenie sportowe, co poprawia ich lepsze wykorzystanie.

Jak widać, łącza kwota dotacji to 2 189 800 zł, więc nie jest mała, a trzeba jeszcze do niej doliczyć 66 tys. zł  na konkurs „Sportowy wypoczynek dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2019”, który został rozstrzygnięty już w grudniu. Pieniądze z dotacji trafiają do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania sportowego, i bez wątpienia mają wpływ na poziom olsztyńskiego sportu. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że są to pieniądze logicznie przyznane i będą dobrze wydane.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup