Środa 29 sierpnia 2018
0 0

Nadzwyczajne zakończenie wakacji

Wakacje nieuchronnie dobiegają końca. Na swój sposób były wyjątkowe, bo takiej pogody i takiej ilości słońca nie doświadczyliśmy od dawna.

Tak piękna pogoda sprawiła, że w końcu mogliśmy się poczuć prawdziwym wakacyjnym kurortem. Tłumy na plaży miejskiej po raz kolejny potwierdziły trafność decyzji o tej inwestycji. Co bardzo cieszy, to fakt, że nad Ukielem wypoczywali nie tylko olsztynianie, ale także turyści, którzy wybrali się na pobyt w Olsztynie. Z głosów, które do mnie dochodzą wynika też, iż potrzebujemy hoteli, a noclegi na przyszłoroczny Olsztyn Green Festival chyba trzeba rezerwować już dzisiaj.

Przy okazji festiwalu wyszła jeszcze jedna, istotna potrzeba. Otóż brakuje nam campingu, czy chociaż dobrze zlokalizowanego pola namiotowego. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla odwiedzających Olsztyn młodych ludzi, także z powodów ekonomicznych. Teren pod camping jest przy Słonecznej Polanie, ale nie ma szczęścia do inwestorów. A szkoda, bo i miejsce piękne, i Olsztyn coraz atrakcyjniejszy.

Te wakacje przyniosły nam też kilka odpowiedzi. Wiemy już, że rower miejski przyjął się w Olsztynie bardzo dobrze, można powiedzieć, że wręcz robi furorę. Jest modelem czwartej generacji, co znaczy, że posiada GPS i jest cały czas widoczny w systemie, dlatego można go zostawić w dowolnym miejscu i z miejsca, w którym się znajduje, ruszyć w podróż, oczywiście po uprzednim odblokowaniu.

Ostatnie wakacyjne niespodzianki czekają nas w ten weekend. Bo jak kończyć lato, to „z przytupem”! Dlatego zapraszam na sobotni piknik rodzinny nad jeziorem Skanda, na nowej plaży, wykonanej w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To będzie jej oficjalne otwarcie. W programie przewidziano m. in. animacje rekreacyjno-ruchowe dla dzieci, gry w krokieta i bule, możliwość nieodpłatnego korzystania z kajaków i desek SUP, a także pokazy cheerleaders i wspólne grillowanie.

To wszystko w sobotę, a w niedzielę… oddanie do użytku plant miejskich, połączone z turniejem rycerskim, w bogatej oprawie! Planty to osobny temat i kolejny, po Parku Centralnym, dowód na to, że skutecznie walczymy o przywracanie Olsztynowi pięknych miejsc, i to w samym jego centrum. Dlatego warto wybrać się na niedzielny spacer na planty, by przekonać się, jak są piękne i że z pewnością spodobają się olsztynianom.

Moim zdaniem to będzie nadzwyczajne zakończenie wakacji, bo co tu dużo mówić – tegoroczne wakacje na to zasługują.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup