Niedziela 5 sierpnia 2018
1 0

Olsztyn Green Festival na fali!

Patrząc z pewnej perspektywy na zmiany w Olsztynie, widać że wchodzimy w pierwsze jubileusze. W zeszłym roku świętowaliśmy pięciolecie Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Aquasfera”, w tym roku czeka nas podobne święto Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Więcej jubileuszy szykuje się w roku przyszłym, ale o nich później, gdy przyjdzie na to pora.

Dziś przypomnę jeszcze jeden – mamy piątą edycję imprezy Olsztyn Green Festival. Cztery lata temu, 6 września 2014 roku, otworzyliśmy plażę miejską, jako pierwszy z elementów dzisiejszego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Jej oddanie do użytku wiązało się właśnie z pierwszą edycją „greena” i z olbrzymim stresem zainteresowanych, bo przecież imprezy masowej nie można organizować na placu budowy?! Ale… udało się! Wszyscy, od których zależał los CR-S „Ukiel” i pierwszej imprezy organizowanej na jego terenie, stanęli na wysokości zadania. Festiwal wypalił, a piękna plaża uwiodła jego uczestników.

Nagrodą za tamto poświęcenie były następne i tegoroczna, wspomniana już piąta edycja festiwalu, który przez ten czas bardzo się rozrósł i stał się flagową imprezą Olsztyna i regionu, lokując się w czołówce krajowych wakacyjnych imprez plenerowych. Co bardzo ważne, Olsztyn Green Festival przestał być anonimowy i okazał się promocyjną marką miasta, wspomagającą jego rozpoznawalność. To także jeden z nielicznych festiwali tej rangi, który już samą nazwą promuje miasto, gwarantując tym swoją długowieczność, bez obawy, że nasz festiwalowy dorobek wyląduje gdzieś, w innym zakątku Polski.

Twórczym zaczynem festiwalu były działania happeningowe olsztyńskich ludzi kultury, dowodzące, że raz wyzwolony kapitał społeczny potrafi procentować. Pięć lat temu zaczynaliśmy od jednej sceny i pięciu tysięcy widzów. Ubiegłoroczna edycja odbywała się na trzech scenach i uczestniczyło  w niej prawie 30 tysięcy widzów, w zasadzie wyczerpując pojemność tego wyjątkowego miejsca. W tym roku na terenie CR-S „Ukiel” również staną trzy sceny, a zaproszeni artyści to gwiazdy polskiej estrady, zaś bilety są już sprzedane... Przewidywaliśmy to, dlatego w tym roku – po raz pierwszy – dzięki współpracy organizatorów z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Olsztyn Green Festiwal pojawi się także na olsztyńskim Starym Mieście.

Także po raz pierwszy organizatorzy umożliwią oglądanie imprezy… z wody! Ci, którzy się na to zdecydują, będą mogli przycumować swoje łódki do pomostu za sceną główną i oglądać koncerty na specjalnie dla nich przygotowanym ekranie telewizyjnym. Ta możliwość nie uprawnia jednak do wchodzenia na pomost, czyli na teren imprezy. Sądzę, że dla wszystkich wodniaków i miłośników wiosłowania bądź rowerów wodnych może to być super rozwiązanie, bo to i dobrze słychać, i nieźle widać, a przy okazji też przyjemnie pobujać się na „ukielskiej fali”.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup