Środa 11 lipca 2018
0 0

Zapraszam na tort!

Skwer przy Manhattanie to kawał bogatej historii naszego miasta. Ciekawscy, którzy zaglądali tam w ostatnim czasie musieli dostrzec zmiany jakie dokonały się w tym miejscu. Pojawiły się nowe ścieżki, mała architektura parkowa, efektowne nasadzenia i nowoczesne oświetlenie.

Ta niezbyt duża oaza zieleni między ulicą Kościuszki a Placem Pułaskiego historycznie związana jest z dawnym targowiskiem miejskim, w miejscu dzisiejszego Manhattanu. W ostatnich latach zapuszczony i mroczny  skwer nie skłaniał jednak do odpoczynku i trudno było to miejsce uznać za szczególnie przyjazne. To jednak już  przeszłość. To, co prawda moja subiektywna ocena ale twierdzę, że skwer wygląda pięknie, a będzie wyglądał jeszcze piękniej.

Na piątek (13.07) zaplanowano jego otwarcie, połączone z występami dzieci z Pałacu Młodzieży, animacjami, krótkim spacerem śladami mieszkających w tej okolicy olsztynian i… okolicznościowym tortem. Liczę, że występy dzieci nie będą tylko okazjonalne, ale przerodzą się w stałą obecność w tym urokliwym miejscu. Aż się prosi, żeby służyło one występom i popisom artystycznym, zwłaszcza, że skwer jest „uzbrojony” w małą scenę z zasilaniem elektrycznym. Swoje miejsce na mini placu zabaw znajdą też maluchy.

Rewitalizacja skweru była możliwa dzięki wsparciu środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 -2020, projektu pod nazwą „Zwiększenie aktywności i integracji lokalnej na obszarze rewitalizacji – zagospodarowanie skweru przy ul. Pułaskiego w Olsztynie”.

To, czy skwer się wkupi w „łaski” olsztynian zależy tylko od nas i od atmosfery jaką uda się wytworzyć wokół tego miejsca. Być może z czasem doczeka się swojej nazwy własnej. Mocno wierzę, że tak się stanie, a póki co… zapraszam na tort!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup