Środa 20 czerwca 2018
0 0

Będzie ładnie

Jutro początek kalendarzowego lata, ale pogoda dowodzi, że jest ono z nami co najmniej od miesiąca. Pogoda iście wakacyjna, chociaż koniec roku szkolnego dopiero pojutrze, 22 czerwca. Dzieci i młodzież odbiorą świadectwa i rozpoczną dwumiesięczny odpoczynek. Jednocześnie będzie to także odpoczynek dla nauczycieli.

Nauczanie nie jest mi obce, wiem, jak trudny jest to zawód, więc zawsze korzystam z okazji, żeby podziękować nauczycielom i pedagogom za ich pracę – także i teraz. Serdecznie Państwu dziękuję!

Opuszczone przez uczniów szkoły to dobry czas na bieżące remonty i naprawy. Wrześniowy powrót dzieci do odnowionych placówek zawsze jest powodem do radości i odrobiny satysfakcji, że „jednak się udało”. Na takie wejście „w nowe progi” niecierpliwie czekają także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w budynku przy ulicy Bałtyckiej 45. Ten piękny zabytkowy budynek przechodzi od początku roku kapitalny remont i jest przystosowywany do zajęć z osobami niepełnosprawnymi, w tym także do przygotowywania ich do samodzielnego życia. Powstaną w nim trzy lokale mieszkalne, a także pracownie: komputerowa, plastyczna oraz gospodarstwa domowego, pracownia jadalniana – i spiżarnia, jako pomieszczenie pomocnicze. W przyziemiu będzie również pracownia ogrodnicza. Jest szansa, że jeszcze w tym roku Olsztynowi przybędzie kolejny pięknie zrewitalizowany obiekt i w dodatku usytuowany w „pięknych okolicznościach przyrody”.

Podobnie, coraz bardziej wychodzi z ziemi i ujawnia swoje nowe oblicze ulica Partyzantów. Mieszkańcy Olsztyna dobrze wiedzą, jak ważna to arteria i jak tragiczny był jej stan. Najtrudniejszym etapem tego typu inwestycji są zawsze prace podziemne – układanie instalacji zostało zakończone, dlatego teraz na tej budowie powinno być już „z górki”. Rozpoczęcie modernizacji ul. Partyzantów poprzedziły niełatwe dyskusje, co do jej przyszłego kształtu, ale patrząc jak się ona przeistacza, można być spokojnym. Będzie ładnie.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup