Czwartek 10 maja 2018
0 0

Najważniejszy aspekt

Wiosna, a maj w szczególności, to czas różnych konferencji, seminariów i kongresów. Zainteresowanie tą formą wymiany doświadczeń nie omija też Olsztyna, zresztą przy naszym większym lub mniejszym wsparciu. Możliwości organizacji takich spotkań zdecydowanie wzrosły po otwarciu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. To miejsce wyjątkowo dobrze przygotowane na tego typu działalność, szczególnie w mniejszym, kameralnym wymiarze.

Taki charakter będzie miało rozpoczynające się 16 maja dwudniowe „Spotkanie kooperacyjne start-up’ów Olsztyna i miast partnerskich”. To pierwsze takie spotkanie i mam nadzieję, że nie ostatnie. „Start-up” to słowo, które zrobiło karierę, bo też i odnosi się do działań bardzo pożądanych i służących innowacyjnej gospodarce. Startupowcy to najczęściej gospodarczy debiutanci, którzy wymagają wsparcia do czasu, kiedy nie staną na przysłowiowym „swoim”, z jasną perspektywą dalszego rozwoju. To wsparcie może przyjmować różne formy – nasz pomysł to stworzenie międzynarodowej platformy wymiany doświadczeń, opartej o kontakty miast partnerskich. Skierowane kilka tygodni temu do naszych partnerów zaproszenie przyjęli przedstawiciele siedmiu start-up’ów z Gelsenkirchen (Niemcy), Châteauroux (Francja), Łucka (Ukraina) i Kaliningradu (Rosja). Dołączy do nich jedenaście firm olsztyńskich, ulokowanych w OPN-T, co powinno zapewnić ciekawe dyskusje, także podczas warsztatów B2B –i otworzyć nowe możliwości biznesowe.

Nie ujmując niczego korzyściom płynącym z tego typu spotkań, ten ostatni aspekt wydaje się najważniejszym.

A skoro już o korzyściach mowa, to trzeba pamiętać, że 15 maja upływa termin składania wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Warto się śpieszyć!

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup