Sobota 28 kwietnia 2018
0 0

To się zawsze może przydać

Czy się komuś podoba, czy nie – wystartowała wielka majówka. Można powiedzieć, że od dobrych kilku lat jest to wielki rekreacyjno-kulturalny „super tydzień”. W naszym kalendarzu świąt i patriotycznych rocznic początek maja zawsze daje szansę na kilka dni odpoczynku więcej. W tym roku również – przy niewielkim wysiłku i stosunkowo małym kosztem trzech dni urlopu można zafundować sobie nawet dziewięciodniowy, nieprzerwany wypoczynek.

Polacy poznali się na tych świątecznych możliwościach i dlatego wielka majówka ma już ważne miejsce w naszych planach, otwierając sezon wypoczynku wiosenno-letniego. Rzecz jasna, nie wszyscy odpoczywają. Dla organizatorów kultury i rekreacji to są dni wytężonej pracy, bo jak mówi nieco żartobliwie przeredagowane przysłowie: „Ktoś musi nie spać, żeby spać mógł ktoś!”.

W tym roku tym „kimś”, kto nie da nam spać, będzie nasz Ośrodek Sportu i Rekreacji, który organizuje „Wielką majówkę nad jeziorem Ukiel”. To miejsce obliguje do podejmowania tego typu działań, bo jest piękne i bogate w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Spojrzenie na program przekonuje, że obfituje on w różne atrakcje. Można by za Jerzym Owsiakiem rzec: oj, będzie się działo!

W programie majówki będą zajęcia zarówno sportowe, jak i rekreacyjne, a nawet tak nietypowe, jak warsztaty dziennikarskie. Miłośników ruchu zainteresują pokazy taneczne, zajęcia yogi, zumba i występ grupy tańca współczesnego Soltare, a dla miłośników szant zagra lubiany zespół Shantaż. W części sportowej nie zabraknie piłki nożnej, badmintona, rugby i siatkówki plażowej. Warto sprawdzić swoje możliwości.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami majówki odsyłam na stronę: http://osir.olsztyn.pl/pl/ukiel/aktualnosci/2847-zaplanuj-z-nami-majowy-weekend.  Jednego tylko nie mogę zagwarantować – pięknej pogody, ale już nad tym pracuję.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie dla odmiany zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego szycia flagi – dużej, naszej, biało-czerwonej. Zatem 2 maja, czyli w Dniu Flagi, od godziny dziesiątej warto być w amfiteatrze przy zamku i przypomnieć sobie, jak sprawnie można operować igłą i nitką.  Czasy są takie, że to się zawsze może przydać.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup