Środa 25 kwietnia 2018
0 0

Mimo wszystko

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni przegłosowali zmiany w budżecie, tj. propozycje rozdysponowania nadwyżki budżetowej, dzięki czemu uda się zrealizować kilka ważnych inwestycji oraz wesprzeć sporo działań nieinwestycyjnych, bardzo potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców.

Po raz kolejny potwierdziła się też zasada, że pieniądze nie tylko potrafią łączyć, ale równie skutecznie dzielić. Można przy tym dojść do wniosku, że nadwyżka budżetowa jest dla niektórych radnych tak samo podejrzana, jak jej brak. A przecież w gruncie rzeczy w propozycjach wydatkowania nadwyżki nie ma niczego, o czym byśmy wcześniej nie rozmawiali i czego nie odłożyliśmy na „bogatsze czasy”. Dyskusji nad tymi propozycjami byłoby dziś zapewne mniej, gdyby nie unosząca się nad salą sesyjną aura tegorocznych wyborów. Zaczynają one dominować w słowniku samorządowym, co – przyznaję – nie ułatwia pracy.

Zmiany w budżecie przegłosowano – i to jest najważniejsze. Jedna z nich dotyczyła wsparcia naszych siatkarzy z AZS-u. Patrząc na ich tegoroczne dokonania, nikt chyba nie ma wątpliwości, że jest to dobra promocja miasta i wsparcie im się należy! W niedzielę azetesiacy wyeliminowali rzeszowian z Resovii, a dzisiaj zaczyna się wielka batalia z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Widać, że akademicy mają drużynę, jakiej dawno nie było w Olsztynie, i nie chodzi tylko o jej skład, ale także o wolę walki. Przepraszam – autopoprawka: o wolę zwycięstwa! Przy takiej determinacji pozytywny wynik, nawet w walce z najlepszymi, jest możliwy i wierzę, że AZS „da radę!” kolejnemu przeciwnikowi.

W sport warto inwestować już na etapie szkolnym, dlatego zdecydowałem o utworzeniu systemu kształcenia na poziomie mistrzowskim w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców – sprofilowane klasy powstaną w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza. To w Olsztynie młodzi siatkarze znajdą miejsce do nauki i szkolenia, i nie będzie powodów do szukania takich miejsc w kraju.

A skoro już o Marianie Bublewiczu mowa, to ten zasłużony dla olsztyńskiego sportu mistrz kierownicy, decyzją Rady Miasta,  doczekał się w końcu swojej ulicy – będzie to nowa, łącząca ul. Towarową z obwodnicą.

Mówiąc o młodzieży szkolnej nie zapominamy też o najmłodszych. A oni potrzebują przedszkoli i dlatego utworzymy dodatkowe oddziały w Przedszkolu Miejskim nr 8, wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

Nie da się ukryć, że wszystkie te decyzje kosztują, chociażby przez konieczność adaptacji pomieszczeń, ale gwarantuję, że to będą dobrze wydane pieniądze i nie przeszkodzi w tym… rok wyborczy. 

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup