Środa 18 kwietnia 2018
0 0

Wrócą!

Sądzę, że zdecydowana większość z nas nie lubi podatków. W gruncie rzeczy nie jest to tylko nasza polska przywara, ale zjawisko o skali globalnej. To dlatego słyszymy o lokowaniu pieniędzy w rajach podatkowych, które możliwościami dużych oszczędności kuszą przede wszystkim finansowych krezusów.

Musimy jednak pamiętać, że płacenie podatków nie jest przykładem naiwności czy życiowej głupoty, gdyż są one nam bardzo potrzebne! Chociaż nie zawsze mamy tego świadomość, to przekładają się na nasze codzienne życie, jego jakość i możliwości rozwojowe. Przechodząc na nasze podwórko, na nasz lokalny grunt, można powiedzieć, że podatki są miastotwórcze, a ich płacenie jest przykładem świadomego obywatelstwa i lokalnego patriotyzmu. Mówiłem o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej, poświęconej właśnie podatkom.

Podatki od osób fizycznych, wyrażane deklaracją PIT, to jedno z najważniejszych źródeł zasilania gminy w pieniądze. W wyniku redystrybucji blisko 40 proc. tego podatku wraca do gminy – w przypadku Olsztyna jest to prawie 250 milionów złotych. Dlatego bardzo ważnym jest, żeby nasze podatki pozostawały w naszym mieście, przy czym „nasze” nie musi oznaczać miejsca zameldowania, ale miejsce realizowania swoich potrzeb życiowych – miejsce zamieszkania. Jeżeli większość naszego życia – praca, nauka, wypoczynek – wiąże się z Olsztynem, to zadeklarujmy pozostawienie naszego podatku w naszym mieście, wskazując to w deklaracji PIT.

Podatki płacone w miejscu, w którym żyjemy, są swoistą inwestycją – w siebie, w poprawę jakości, bezpieczeństwa, komfortu życia swojego i swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół. Płacąc podatki stajemy się jednym z inwestorów, współtwórców Olsztyna, uczestniczących w rozwoju miasta. Im więcej osób „zainwestuje” w Olsztyn, tym rozwój ten  będzie coraz bardziej widoczny... A przy okazji – zostawmy w naszym mieście również jeden procent podatku, przekazując go na olsztyńskie organizacje pożytku publicznego.

Wszystkich dociekliwych, którzy chcieliby dowiedzieć się, ile pieniędzy przekazują miastu w formie podatku i na co są one przeznaczane, zachęcam do odwiedzenia strony https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/olsztyn.

Tylko tyle i aż tyle. Jedno jest pewne – pieniądze odprowadzone w podatku, do nas wrócą. Gwarantuję!

 

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup