Środa 7 marca 2018
1 0

Niech słońce Wam nie gaśnie

Kobiety. O ile smutniejszy byłby bez nich świat, jeśli w ogóle by był. To nie tylko piękniejsza, ale także lepsza strona naszego społeczeństwa. Natura obdarzyła je licznymi przymiotami ikompetencjami, które są niezbędne do pełnienia ról, jakie przynosi im życie. Mężczyźni są w tym sensie dużo ubożsi. Do kanonu wyobrażeń przeszła oczywiście kobieta-matka, kobieta-żona lub partnerka życiowa, gospodyni domu, opiekunka potrzebujących... Ale to nie wszystkie role. Kobiety nie chcą być wpychane tylko w utarte role, dlatego coraz więcej wśród nich naukowców i przedsiębiorców. Właściwie, żeby być zgodnym z ostatnimi tendencjami, powinienem powiedzieć: naukowczyń i przedsiębiorczyń.

Kobiety, co oczywiste, pragną sukcesu i dlatego tak dużą popularnością cieszy się organizowany od 20 lat konkurs „Kobiety sukcesu Warmii i Mazur”. Jego finał ma specjalną, galową oprawę – i co tu dużo pisać: jest to bardzo dobry pomysł, za którym od samego początku stoi Ewa Domaradzka-Ziarek. Kobieta aktywna, która również swoją aktywność przekuła w duży sukces. Potwierdziła to dzisiejsza XX Gala „Kobiety sukcesu Warmii i Mazur” w hotelu Park. Niestety obowiązki służbowe zatrzymały mnie w Ratuszu, ale tą drogą chciałbym pogratulować Pani Ewie osobiście.

Dla mnie cichymi bohaterkami kobiecej rzeczywistości są nasze panie urzędniczki, a także wszystkie inne panie wspierające Urząd Miasta w jego codziennej pracy. To ich praca jest podstawą jego funkcjonowania. Tak się złożyło, że profesja urzędnika samorządowego jest mocno sfeminizowana, dlatego trudno sobie wyobrazić urząd, gdyby zabrakło w nim pań. To one urzędniczym kręgosłupem, pracują praktycznie na każdym stanowisku i w każdym wydziale. Pewnie nie za często to mówię, ale naprawdę doceniam i szanuję pracę naszych pań, zwłaszcza że kiedy opuszczają ratusz, czekają na nie inne, wspomniane już tutaj role. 

Szanowne Panie! 

Z okazji Waszego święta życzę Wam wszystkiego najlepszego. Samych sukcesów i radości z każdego dnia. Miłości bliskich i zrozumienia przełożonych. Niech słońce życzliwości nigdy Wam nie gaśnie.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup