Środa 10 stycznia 2018
0 0

Byle do wiosny

Rok zaczął się nieco pechowo, zwłaszcza dla komunikacji tramwajowej. Najpierw brak zasilania w wyniku oblodzenia trakcji, potem pęknięta szyna, a teraz – zerwana trakcja w wyniku prac budowlanych przy centrum przesiadkowym na placu Konstytucji 3 maja. Na szczęście naprawa dzisiejszej awarii trwała bardzo krótko i obyło się bez uruchamiania komunikacji zastępczej. Mam nadzieję, że tym samym limit tramwajowego pecha się wyczerpał i w najbliższym czasie żadne nieszczęście już się nie przytrafi.

Niemniej, wszystkich pasażerów olsztyńskich tramwajów za kłopoty bardzo serdecznie przepraszam. Taki początek tygodnia nie powinien się zdarzyć! Nie mogę zapewnić, że to już się nie powtórzy, bo na brak podobnych zdarzeń nie można dać gwarancji,  ale zapewniam, że robimy wszystko, żeby się nie powtórzyło! Poprawiamy procedury, zwiększamy kontrole, wyciągamy wnioski – przecież tramwaje to nasze najmłodsze komunikacyjne „dziecko” i jako takie  wymaga wyjątkowej  troski.

Natomiast najmłodszym „dzieckiem” parkowym jest skwer „Górka Jasia”. Mieszkańcy Zatorza, a w szczególności osiedla Podleśna, od dawna zabiegali o zagospodarowanie tego urokliwego miejsca. Ich zabiegi przyniosły efekty. Dzisiaj widać, że skwer będzie zdobił tę część Zatorza i ma duże szanse stać się atrakcyjnym miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców. „Górka Jasia” została wyposażona w dogodne zejścia, ścieżki spacerowe, a także tarasy wypoczynkowe i ławki. Jej ważnym elementem będzie wiata. W granicach skweru pozostał także mały, naturalny zbiornik wodny. Skwer – a może prawdziwiej byłoby nazwać to miejsce parkiem, otrzyma też efektowne ekologiczne oświetlenie.

„Górka Jasia” to nie jedyny „użytek” parkowy. Z każdym dniem pięknieje także park Jakubowo, który na pewno zacznie przeżywać drugą młodość. Również jego modernizacja jest efektem aktywności mieszkańców, co gwarantuje, że w naturalny sposób będzie on miejscem osiedlowej integracji.

Wniosek z oglądania parkowych zdjęć może być tylko jeden – byle do wiosny! 

 

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup