Środa 13 września 2017
0 0

Za niecałe dwa tygodnie

Jak zwykle po wakacjach wraca ważne rozstrzygnięcie budżetowe – głosowanie mieszkańców na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To już piąta jego edycja, można więc powiedzieć, że OBO stał się stałym elementem aktywności mieszkańców. Nic zresztą dziwnego, bo to ich oczekiwania i marzenia są realizowane. Przypomnę, że w efekcie dotychczasowego zgłaszania projektów zrealizowano już ponad sto inwestycji, a tylko w roku ubiegłym na projekty OBO oddano ponad 25 tys. głosów.

W tym roku złożono ponad 170 wniosków, a po ich zweryfikowaniu do etapu głosowania przeszło sto projektów osiedlowych i 33 projekty zintegrowane. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 110 tys. zł, zaś górna granica dla projektu zintegrowanego wynosi 300 tys. zł. W Olsztynie mamy 23 osiedla, a do wykonania trafią cztery projekty zintegrowane, więc nietrudno obliczyć, że cały Olsztyński Budżet Obywatelski zamknie się kwotą 3,73 mln zł.

„Akcja wyborcza” OBO 2018 rozpocznie się już niebawem, bo 25 września i potrwa do 8 października. Głosować może każdy mieszkaniec Olsztyna, który skończył 15 lat – tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do urny, albo – poprzez Internet. Urny OBO będą dostępne w różnych miejscach publicznych – w placówkach oświatowych, kulturalnych i sportowych, a także w ratuszu.

Z projektami można się zapoznać na stronie https://glosujobo.olsztyn.eu/. Na tej stronie będzie też można głosować elektronicznie. Przypomnę – od 25 września, czyli za niecałe dwa tygodnie.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup