Środa 15 lutego 2017
1 0

Dobra miejscówka

Zima powoli się wycofuje, wraca więc czas na inwestycje drogowe, zwłaszcza tak istotne, jak południowa obwodnica Olsztyna. Nasze miejskie zadanie, to zapewnienie dowiązań do obwodnicowych węzłów na obrzeżach osiedli-„sypialni”, czyli w Jarotach i Pieczewie, oraz w części przemysłowej, czyli w ciągu ulicy Towarowej. Brzmi to skromnie, ale w rzeczywistości są to potężne inwestycje, w zdecydowanej większości będące budowami całkowicie nowych arterii komunikacyjnych.
 
Dzisiaj (15 bm.), wspólnie z marszałkiem województwa podpisaliśmy umowę z firmą Strabag na budowę drogi łączącej ulicę bp. Płoskiego z obwodnicą (węzeł drogowy Jaroty). To nasza wspólna inwestycja – gminy Olsztyn i samorządu województwa, albowiem część tego dowiązania będzie budowana na terenach będących w gestii tego samorządu. Wykonawca robót wycenił swoją pracę na blisko 29 milionów złotych i według deklaracji ma ją skończyć w połowie przyszłego roku. Droga do obwodnicy będzie dwujezdniowa i dwupasmowa, z  chodnikami i pasami dla rowerów.
 
Wybraliśmy również w przetargu wykonawcę przedłużenia ulicy Pstrowskiego do węzła drogowego Szczęsne/Pieczewo, o który to fragment obwodnicy toczyły się w ostatnim czasie największe spory – i w poniedziałek 20 bm. podpiszemy umowę. Budowa tej drogi „uruchomi” też nowy, rozległy teren inwestycyjny za Osiedlem Mazurskim, przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne z usługami towarzyszącymi. W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na opracowanie projektu infrastruktury dla tego atrakcyjnie położonego miejsca pod nowe osiedle. I kończąc podpowiem tylko, że już dziś warto myśleć o nowym mieszkaniu w dobrej lokalizacji. A to osiedle będzie – mówiąc językiem młodzieży – dobrą miejscówką.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup